Aksaray Üniversitesi
Spor Bilimleri Fakültesi
Dünyada Her Şey Kadının Eseridir

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Spor Bilimleri Fakültesinde farkındalık yaratmak amacıyla konferans düzenlendi.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Fakülte Dekanı Prof.Dr. Hüseyin ÜNLÜ: “ Hem İslam Dininde hem de Türk Kültüründe kadının çok farklı bir yeri vardır. Her ikisi de kadını yüceltir ve değerini vurgular. Bu sebeple kadının toplumdaki ve gündelik yaşamımızdaki önemini ve bıraktığı izleri iyi idrak etmeli, gereken değeri eksiksiz olarak vermeliyiz” dedi.

Programa konuşmacı olarak katılan Dr.Öğrt.Üyesi Şenay KARAKUŞ UYSAL ise 8 Mart Kadınlar Gününün nasıl ortaya çıktığından bahsederek, Kadının Dünyada nasıl bir yeri olduğundan bahsetti. Uysal ayrıca; Atatürk’ün “Dünyada her şey kadının eseridir” sözüne vurgu yaparak, ne kadar doğru bir tespit olduğunu dinleyicilerle paylaştı.

Program sonunda Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hüseyin ÜNLÜ tarafından, konuşmacı  Dr.Öğrt.Üyesi Şenay KARAKUŞ UYSAL’a katılımından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.